#1 2011-03-06 11:16:24

Marcinl

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 3
Punktów :   

Feng Shui.

Chciałem poruszyć ten temat żeby powymieniać poglądy, spostrzeżenia i wątpliwości które mamy w temacie Feng Shui.

Ja np wciąż mam kłopot jak to jest z tymi zwierzętami, brakuje mi jakiegoś takiego pełnego opisu który by oddał istotę tych zwierzą i ich znaczenie. Mam skrypt i notatki ale nie ma tam za wiele o 4 mitycznych zwierzętach. Może słabo notowałem

Czarny żółw, jest od północy, poszukuje oparcia i podpory, jest nam potrzebny żeby czuć się bezpiecznie i pewnie. Objawami nadmiaru może być zbytnie skrycie się w sobie, lenistwo, brak samodzielności. Objawami braku roztargnienie, nerwowość, brak osiągów w pracy.

Czerwony feniks, południe. Inspiracja, wolna przestrzeń, energia, perspektywy. Nadmiarem będzie nadgorliwość? A brakiem, brak ambicji?

Biały tygrys. I z nim mam największy problem Z opisu biały tygrys jest leniwy, czyli jego nadmiar będzie trzymać nas w domu przed telewizorem. Skoro biały to i pewnie coś z rozmyślaniem może być nie tak, fanatyzm religijny? Podobno ma reprezentować też naszą siłę.

Zielony smok. Poszukiwanie nowych perspektyw, rozwijanie się, działanie. Teraz nie przychodzi mi do głowy nawet skutki braku czy nadmiaru...

No i jeszcze odniesienie tych zwierząt do miasta. Smoka będzie symbolizować np szkoła, feniksa plac, czy pusta przestrzeń, tygrysa kościół albo bank? a żółwia? w krajobrazie to jest prostsze bo możemy machnąć sobie gorę ale co w mieście? W 2 części skryptu są ćwiczenia gdzie trzeba rozrysować właśnie układ z krajobrazu w mieście i nie mam pomysłu ma żółwia.... jak wstawić jakiś rynek czy co.....

Pomóżcie biednej owieczce bom zbłądził

Offline

 

#2 2011-03-06 21:42:54

Isabell

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 33
Punktów :   

Re: Feng Shui.

Hej,

spróbuję Ci pomóc (przynajmniej z tego, co ja mam w notatkach)

Czarny Żółw: to, co masz za plecami, powinien być duży, ale z drugiej strony nie może przytłaczać (taki paradox, ale w każdym bądź razie pozostańmy przy dużym), np: budynek, wielka góra, las
daje poczucie pewności, bezpieczeństwa, oparcie, pomoc zewnętrzną. Jeśli Czarny Żółw jest za Twoim domem, czujesz sie dobrze, pewnie, bezpiecznie. Jeśli jest za mały, nie ma tej opieki.
Jeśli jest go za dużo: to jesteś przytłoczony, stłamszony (to tak jak z rodzicami, fajnie, jak pomogą, ale żeby nie tłamsili)
Brak Czarnego Żółwia: np.: kiedy śpimy - niespokojne sny, częściej robimy błędy, możemy zostać zwolnieni z pracy
OKNO nie jest czarnym żółwiem!
żółw w przestrzeni: las, żywopłot, płot, mur

Biały Tygrys: ukryta agresja, asertywność, energia zdradliwa, zdecydowanie.
Dla wyrównania Biały Tygrys dostał Zielonego Smoka.
nadmiar tygrysa: rozbite auto
brak Białego Tygrysa: Nie jesteś w stanie realizować pomysłów (bo możesz nie mieć np. siły przebicia, która cechuje smoka)

Zielony Smok: spokój, medytacja, pozytywne, dobre myślenie, smok jest mądry, to wszystko co masz po prawej (nie jestem pewna, co do kierunku) od wejścia. Smok niesie do domu spokój, ale i marazm! KAPCIE, PILOTA DO RĘKI, bardzo spokojny, nie wadzi, rozpieszczony.
nie podejmujesz mądrych decyzji - brak zielonego smoka

Czerwony Feniks: idee, pomysły, kariera, perspektywy, to, co masz przed sobą, otwartość na świat, z jednej strony ma ochraniać, a z drugiej strony ma dopuszczać; kreatywność, ochota do działania, przestrzeń. To jest np: najdłuższa droga prowadząca do biurka, do łóżka. Tak, żeby nikt nie zaskoczył. I 3 stopnie prowadzące do domu.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam:)
Pozdrówka,
Iz

Offline

 

#3 2011-03-07 05:45:22

Marcinl

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: Feng Shui.

A pomogłaś oczywiście lepiej zrozumiałem żółwia.

Tylko mam obiekcje co do prawej strony jeżeli chodzi o smoka... to biały tygrys kroczy razem z nami pod prawą ręką (np podłokietnik), tak zresztą jak metal jest na zachodzie (kolor biały) tak i tygrys po prawej ( jeżeli stoimy zgodnie z kierunkami świata, czyli twarzą na południe - feniks).

Nie rozumiem jeszcze tego fragmentu:"brak Białego Tygrysa: Nie jesteś w stanie realizować pomysłów (bo możesz nie mieć np. siły przebicia, która cechuje smoka)"

Z tego zrozumiałem, że nie mogę realizować pomysłów bo brakuje mi smoka

Pogrzebałem jeszcze po necie i znalazłem w większości pokrywające się wypowiedzi na temat białego tygrysa, że jest to wojowniczość, odwaga męstwo, ale też i agresja i chciwość. Więc nadmiarem z tygrysem można określić osobę która, najpierw się rzuca do heroicznego działania a potem myśli i robi to agresywnie, mocno, a brakiem to brak asertywności o której wspomniałaś, złość zamknięta w nas.
Czyli jeżeli rozmawiam z kimś i ktoś mi tłumaczy jakąś rzecz a ja od razu jestem na nie to nadmiar tygrysa.
Jeżeli ktoś na mnie krzyczy a ja nic mu nie odpowiem tylko zduszę złość w sobie to brak tygrysa.
Dobra interpretacja?

A lenistwo i zasiedzenie w domu to wina smoka tak? dobrze zrozumiałem ?XD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.baniciaoc.pun.pl www.piotker-mu.pun.pl www.theenemy.pun.pl www.vestiaots.pun.pl www.pokemon-ultra-gra.pun.pl